Hlavní stránka / Návody k instalaci / Symbian S60 5th Edition

Symbian S60 5th Edition

Návod pro OS Symbian S60 5th Edition vznikl za přispění studenta Víta Ondráčka, kterému tímto děkujeme za spolupráci. Návod je testován na Nokii X6. Zároveň upozorňujeme, že pro OS Symbian není prováděna podpora ze strany systémových integrátorů při nastavování připojení a nastavení je ponecháno plně na uživatelích.

Nejprve se připojíme k síti faro-free - Menu telefonuNastaveníPřipojeníBezdrátová LANfaro-free

Po připojení k síti faro-free spusťte prohlížeč a v něm si otevřete stránky informačního systému (PřipojitSpustit procházení webu). Poté se přihlašte do osobní administrativy a vstupte do aplikace Certifikát bezdrátové sítě (eduroam).

V aplikaci Certifikát bezdrátové sítě (eduroam) si vygenerujte certifikáty kliknutím na tlačítko Vygenerovat certifikáty. Společně s certifikáty je vygenerováno i heslo k instalaci osobního certifikátu. Toto heslo si zapamatujte/opište, protože jej budete za chvíli potřebovat

Nyní klikněte na odkaz Stáhnout uživatelský základní PKCS#12 (neboli PFX) certifikát (použití: MS Windows ⇨ WiFi) a stáhněte příslušný certifikát. Po stažení certifikát otevřete. Budete vyzváni k zadání hesla certifikátu. Zde zadejte vygenerované heslo k osobnímu certifikátu.

Pravděpodobně budeme vyzváni k zadání hesla pro úložiště klíčů. Toto heslo si vymyslíme a zapamatujeme!!

Vraťte se zpět do aplikace Certifikát bezdrátové sítě (eduroam) a klikněte na odkaz Stáhnout kořenový PKCS#12 DER certifikát certifikační autority (použití: MS Windows -> ověření certifikátu). Certifikát opět uložte a nainstalujte. Při instalaci se zobrazí bezpečnostní výstraha, kterou potvrďte tlačítkem Uložit.

Nyní je nutné vytvoření nového přístupového bodu a jeho nastavení. Vstupte do MenuNastaveníPřipojeníCíle a vyberte Přístupový bod. Dále pokračujte volbami Automaticky zjistit dostupné přístupové bodyBezdrátová LANeduroamInternet.

V menu Cíle v síti vybereme Interneteduroam a vstoupíte do editace podrobnostií, kde nastavíte položku Režim zabezpečení WLAN na hodnotu 802.lx. Dále vstoupíte do Nast. zabezpečení WLAN.

V nastavení zabezpečení WLAN zvolíte Nast. zásuvn. modulu EAP ⇨ zatrhneme pouze možnost EAP-TLS a ostatní možnosti zakážeme. Dále vstoupíme do nastavení EAP-TLS, kde nastavíme Osobní certifikát.

Dále nastavíme Autorizační certifikát a přepneme se do menu Cipher. Zde pravděpodobně nebude potřeba nic měnit, volbou Zpět se dostaneme opět do menu připojení. Zvolíme Bezdrátová LANeduroamPřipojit a zadáme heslo úložiště klíčů, které jsme vytvořily na začátku.

Nyní jsme připojeni k síti Eduroam a v rámci možností mobilního telefonu lze využívat internet.